بهترین رنگ رو انتخاب کن (روش انتخاب رنگ در طراحی)

فرقی نمی کنه گرافیست باشی یا طراح داخلی، یا حتی تو کار تبلیغات و یا برای برند خودت بخوای یک رنگ انتخاب کنی. انتخاب رنگ معقوله ایه که هر کسی حتی موقع خرید لباس یا وسایل خونه باید در موردش تصمیم بگیره. ما در مرکز هنرهای دیجیتال برایتان یک روش آسان برای انتخاب رنگ در طراحی را توضیح می دهیم.

 

انتخاب رنگ

بعنوان اولین قدم باید یک رنگ رو به عنوان رنگ اصلی انتخاب کنید. این رنگ می تواند رنگ اصلی لوگو و یا رنگ مورد علاقه تان باشد. حتی می توانید این رنگ رو براساس حس و حالی که می خواهید طرح منتقل کند انتخاب کنید.

 

color-2

بعد از انتخاب رنگ نوبت به انتخاب سایر رنگ های طرح می شود. اگر اطلاعات رنگ شناسی کاملی دارید از دایره رنگ رنگ های هم خانواده، رنگ های مکمل و رنگ های هم تن انتخاب های مناسبی برای طرح شماست ولی اگر در انتخاب بقیه رنگ ها کمی شک دارید ما برای شما پیشنهاد ویژه ای داریم. از سایت ها و اپلیکیشن هایی استفاده کنید که پالت رنگی موردنیازتان رو در اختیارتان قرار دهند.

این سایت های پالت های رنگی زیادی دارند که عموما می توانید با انتخاب یک رنگ پالت های رنگی شامل اون رنگ رو ببینید و حتی یک نمونه استفاده شده از اون پالت رنگی رو در اختیارتان قرار می دهند که با کمک آن در میزان استفاده از رنگ ها به مشکل نخورید.

انتخاب رنگ

یکی از این سایت ها سایت adobe color هست که با انتخاب یک رنگ در چرخه رنگ و یا استخراج رنگ های یک عکس به شما پالت های رنگی مختلفی پیشنهاد می دهد. بخشی از این سایت با نمایش پالت های رنگی و یک نمونه عکس به شما در انتخاب پالت رنگی کمک می کند.

انتخاب رنگ

سایت دیگه ای که می تونین ازش استفاده کنید coolors هست که با انتخاب یک رنگ می تونید پالت رنگی پیشنهادی رو ببینید و یا از پالت های رنگی که به صورت پیش فرض دارد استفاده کنید

انتخاب رنگ

قدم بعدی میزان استفاده هر رنگ در طرح هست. باید توجه داشته باشید که رنگ اصلی ای که انتخاب کردید بالاترین میزان رو در طرح خواهد داشت و فراموش نکنید که اگر از همه رنگ ها به یک اندازه استفاده کنید طرح تان دچار آشفتگی می شود

color-4

و در آخر به معجزه استفاده از فضاهای خالی اعتقاد داشته باشید.

 

انتخاب رنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*