آموزش vray displacement

در آموزش vray امروز می خوایهم در مورد تفاوت vray displacemnet با bump صحبت کنیم. برخلاف bump که فقط بردار نرمال سطح را تغییر می دهد vray displacement خود سطح رو عوض می کند. به این مثال ها نگاه کنید.

آموزش vray

تصویر اصلی

آموزش vray

bump

 

آموزش vray

displacement

 

همونطور که می بینید در displacement سطح به کلی تغییر کرده تا سایه ، GI و خطوط درستی رو شبیه سازی کنه ولی در bump فقط سطح تغییر کرده و سایه و خطوط شی همون قبلیست.

حالا بیاید با هم VRayDisplacementMod رو امتحان کنیم. در یک صحنه خالی یک کره بکشید و یک متریال استاندارد به اون بدید. و از modifier ها VRayDisplacementMod رو انتخاب کنید.

آموزش vray

همونطور که در تصویر پیداست noise  خیلی ساده روی کره اعمال شده.ولی نگران نباشید می تونید بهش texture بدید. روی دکمه None کلیک کرده و بافت مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

آموزش vray

من بهتون پیشنهاد می دم Cellular رو انتخاب کنید و اون رو بکشید روی یکی از slot های متریال تا بتونید در اون تغییرات لازم رو ایجاد کنید. البته instance رو فراموش نکنید.

آموزش vray

برای اینکه میزان displacement رو تغییر بدید می تونید عدد amount رو تغییر بدید مثلاً روی ۵٫۰ بذارید تا نتیجه مثل شکل زیر باشه.

آموزش vray

 

تغییرات shift هم البته باعث shift شدن به بالا و پائین می شه.

آموزش vray

Shift = -5.0

 

آموزش vray

Shift = 0.0

 

آموزش vray

Shift = 5.0

 

ادامه دارد….

 

1 دیدگاه در “آموزش vray displacement

  • دسامبر 8, 2017 در 10:09 ق.ظ
    Permalink

    سلام با تشکر از توضیحات بسیار خوب موثرتون ، من وقتی از RayDisplacementMod استفاده میکنم نمیتونم تغییرات رو در شی ببینم مگر اینکه رندر بگیرم .چطور میتونم تنظیمات رو تغییر بدم تا تغییرات رو بتونم ببینم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*